Кеш (Cache) — спеціальний вид пам'яті або частина ОЗП, де зберігаються копії часто використовуваних даних. Забезпечує до них швидкий доступ. Кеш пам'яті зберігає вміст і адресу ділянки ОЗП, до якої часто звертається процесор. При звертанні процесора до адреси пам'яті, кеш перевіряє наявність у себе цієї адреси. Якщо він її знаходить, обмін даними виконується між процесором і кешем; якщо ні — між процесором і ОЗП. Кеш ефективний, коли швидкість роботи пам'яті менша за швидкість роботи процесора.
Кешування документа - Для оптимізації роботи з мережею використається механізм збереження один раз отриманих по HTTP документів у кеші з метою їх повторного використання без звертання до сервера-джерела. Документ, який було збережено в кеші буде доступний при наступному зверненні до нього, без вивантаження із сервера-джерела, що покликано підвищити швидкість доступу клієнта до нього й зменшити витрата трафіку мережі.
Самі кеші буваю двох видів - локальні та загальні. Локальний - це кеш, який зберігається безпосередньо на диску у клієнта, який створюється і керований його браузером. Загальний - кеш проксі-сервера організації або провайдера і може складатися з одного або декількох проксі-серверів. Локальний кеш присутній, напевно в кожному браузері, загальними користується значна частина людей, що використовують Internet. І якщо малу частину сайтів зараз оцінюють по витраті трафіку, то швидкість завантаження - важливий критерій, який має враховуватися при розробці Вашого web-проекту.
Код - (від французького слова code - кодекс, звід законів) - сукупність правил, за якими виконується кодування.
Кодами символів - називають числа, що відповідають внутрішньому зображенню символів у комп"ютері.
Кодова таблиця (кодова сторінка) - це таблиця, що встановлює відповідність між символами алфавіту і двійковими кодами.
Кодування - це відображення дискретного повідомлення у вигляді певних сполучень символів.